Få bort sprinten i rod change huset?!

Motorproblem, trimning, transmission, etc.
John Doe
Inaktivt konto
Inlägg: 1715
Blev medlem: 22 september 2007 kl. 20:14

Få bort sprinten i rod change huset?!

Inlägg av John Doe »

Bild

Mottager gärna tips HUR jag får bort detta elände :o Och är det åt något speciellt håll jag ska slå den mot!?
Har nämligen 2 rod change lådor, ena får stå till förfogande till den andra med delar :p Speciellt då svärfar knäckte just den vi ser på bild här :lol:
Användarens profilbild
Drutten
Inlägg: 543
Blev medlem: 8 september 2009 kl. 11:57
Ort: Nyköping

Re: Få bort sprinten i rod change huset?!

Inlägg av Drutten »

Hejsan, nu är jag här :lol:

Trist att kanten på "huset" sprack... :( .
Jag har inte lossat just den sprintern till staget. Däremot skulle de "bara" kunna knackas ur vad jag förstod (det brukar ju låta så iaf), men från vilket håll vet jag inte tyvärr. Har du testat att borra ur den?

Jag har ju en betydligt renare låda än denna men har kletat in hela skiten i ett rött fett och skruvat igen botten så jag vet inte om jag kan se något alls där. Kan diskutera lite hemma med gubben om saken ikväll.. Vet jag nåt mer då återkommer jag.

/Drutten
Toppenfin Austin Mini 1000 -76
Skriv svar